Bezkontaktný teplomer UX-A-01 s vysokou presnosťou

25 hodnotení
 
Akcia Zväčšiť
 • 1 z 4
 

Teplomery sú skladom!

Bezdotykový digitálny teplomer s LCD displejom, ktorým môžete merať teplotu aj spiacim deťom a chorým ľudom bez toho, aby ste ich zobudili alebo vyrušili.

Bežná cena 68,90 €
Ušetríte 29 € (–42 %)
39,90 €    
Kód tovaru UX_A_02
Značka TinySuper
Kategória Detské teplomery
 

Bezkontaktný teplomer UX-A-01 s vysokou presnosťou

Bezdotykový digitálny teplomer s LCD displejom, ktorým môžete merať teplotu aj spiacim deťom a chorým ľudom bez toho, aby ste ich zobudili alebo vyrušili.

 • Teplomer meria zo vzdialenosti  1 – 15 cm
 • LCD displej ukazuje merané údaje
 • Automatické vypnutie
 • Tvarovaná rukoväť pre jednoduché uchopenie
 • Ľahké použitie a meranie

 

hody teplomeru

 Dve metódy merania:

- meranie z ucha a čela

 1. Teplomer meria telesnú teplotu tela (režim Body temp) z ucha à z čela. Podľa toho, co individuálne preferujete, si môžete vybrať miesto pre meranie teploty.
 2. Teplomer meria taktiež povrchovú teplotu predmetov alebo objektov (režim Surface). Vysoká presnosť merania vďaka najnovšej technike využívajúcej meracie senzory

 

Najnovšia generácia meracích senzorov garantuje veľmi vysokú presnosť merania teploty pri meraní z ucha az čela. Pri meraní teploty objektov stačí teplomer zamerať na želaný objekt.

Rýchly vďaka infračervenej technológii Merací senzor zachytáva infračervené žiarenie vychádzajúce z bubienka, resp. z povrchu čela a v okamihu oznámi výsledok merania.

Jednoduchá obsluha Prístroj sa obsluhuje veľmi jednoducho a bezpečne pomocou tlačicliel. Tlačidlom zapnutia (vyvolania údajov pamäte) prístroj zapnete (resp. vypnete) a tiež spustite meranie.

Princíp fungovania

Každý predmet vytvára určité množstvo energie infračerveného žiarenia

. Energia vydávaného žiarenia a jeho vlnová dĺžka závisia od teploty povrchu. L'udské telo pri teplote v rozmedzí 35,5 -43,0 °C vyžaruje infračervené lúče s vlnovou dížkou 5 –13 um. Na základe tejto skutočnosti môžeme presne spočítať telesnú teplotu z rozdielu medzi telesnou teplotou a teplotou na povrchu čela.

Prehľad meraných hodnot (°C):

Stav 

Ucho/Čelo Nízka teplota 

<35,7 Normálna teplota 

35,8 -36,9 Zvýšená teplota 

37,0 – 37,5 Lahká horúčka 

37,6 - 38,0 Mierna horúčka 

38,1 - 38,5 Vysoká horúčka 

38,6 -- 39,4 Veľmi vysoká horúčka 39,5 – 42,0 

 Teplota nameraná v uchu sa môže líšiť od teploty nameranej na čele, pretože teplotu čela ovplyvňujú vonkajšie vplyvy viac než teplotu ušného bubienka. 

 • To isté platí i v porovnaní s meraním telesnej teploty v konečníku, ústnej dutine alebo v podpazuší. 
 • Pri opakovaných meraniach idúcich po sebe sa spravidla zistia mierne odlišné výsledky, ktoré sa však pohybujú v tolerancii merania. WEIDEMA  

 

Dôležité informácie pre meranie teploty v uchu: 

 • Hodnoty teploty môžu byť pri každom uchu odlišné. Preto, prosím, merajte teplotu vždy z toho istého ucha. 
 • Ak ste ležali na jednom uchu, môže byť teplota nameraná krátko potom v tomto uchu zvýšená. 
 • Merať teplotu nesmiete z ucha, v ktorom prebieha zápalové ochorenie, ani po zranení ucha (napr. poškodenie bubienka) alebo je vo fáze hojenia po operatívnom zákroku. Ak sa do ucha podávajú lieky, takisto sa nesmie z tohto ucha merať. V týchto prípadoch sa predtým poradte s Vaším ošetrujúcim lekárom.

Meranie telesnej teploty na čele 

Teplomer meria infračervené žiarenie vyžarované z kože v oblasti čela a spánkov a okolitého tkaniva. Vyžarovanie zachytávajú senzory a premieňajú ho na teplotné hodnoty, 1Zapnite teplomer krátkym stlačením tlačidla zapnutialspustenia merania v režime merania teploty l'udského tela (Body temp) nasmerujte merací senzor na čelo vo vzdialenosti max. 1 až 3 cm od čela. Z čela odstráňte vlasy a akékoľvek prekážky. 2 Pre spustenie merania stlačte znova tlačidlo zapnutia/spustenia merania a po zaznení pípnutia ho uvolnite. Meranie trvá cca jednu sekundu. Ked' meranie skončí, zaznie zvukový signál a zobrazí sa výsledok merania. Po meraní bude teplomer pripravený na d'alšie meranie, 

Dôležité informácie pre meranie teploty z čela 

 • Odstráňte z čela vlasy, pot, kozmetické prípravky či špinu, aby bola presnosť merania optimálna. . Dlhší pobyt vonku (napr. na chladnom vzduchu v zime alebo na slnku v lete) a nosenie pokrývky hlavy môže mať vplyv na teplotu čela. Preto sa odporúča merať teplotu na čele najskôr po 30 minútach pobytu v miestnosti s izbovou teplotou. 

 

 Teplomer je výrobok vysokej kvality na meranie ľudskej telesnej teploty v uchu a na čele. Je ideálny na meranie teploty u detí (odporúča sa od 6 mesiacov), môžu ho však rovnako používať aj dospelí. Pri správnom používaní teplomer garantuje rýchle, presné a pohodlné odmeranie telesnej teploty. Želáme Vám všetko dobré pre Vaše zdravie!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: