Blog

Odkedy používať športový kočík

peg-peregoKedy začať používať športový kočík?
Dobrá otázka! Väčšinou výrobcovia uvádzajú, že kočík je vhodný od narodenia, lenže myslia tým používanie s vaničkou. Pre správny vývoj chrbtice vášho dieťaťa by malo prvých 6 mesiacov ležať na rovnej ploche. Pri väčšine značiek to ale športové časti kočíkov neumožňujú.

športové kočíky, ako napríklad MUTSY - NEXO, BRITAX – B-MOTION 4 PLUS, BRITAX B-AGILE 4 PLUSVALCO – SNAP 4, ktorým sa dá chrbtová opierka sklopiť až do roviny, ale športová časť sa nedá otočiť do protismeru jazdy. Takže mamička nemá vizuálny kontakt s dieťaťom. Čo nie je najpraktickejšie, hlavne, keď je ešte dieťatko veľmi malé. 

Ľahký, skladný, pohodlný – taký je kočík MUTSY NEXO

kočík-MUTSY-NEXO-03„Bolo to v nákupnom centre v Salzburgu“, tak opisuje Silvia prvé stretnutie s kočíkom MUTSY NEXO. To, že ide o značku MUTSY, rozpoznala hneď.

Veľmi nás teší, že na základe našej odbornej prezentácie si vybrala kočík práve v našej predajni kociky.sk. Vyskúšala si ho aj malá Natalinka. Silvia sa presvedčila o jeho skladnosti a hlavne si vyskúšala, ako sa s ním manipuluje. Prečítajte si viac o skúsenostiach našej spokojnej zákazníčky Silvii na jej blogu alebo Facebook Fanpage.

 

Najlepší spoločník pre rodinu

kociky-sk-kocik-Mutsy-01Veľmi nás teší, že mamička, blogerka a zároveň veľká fanúšička značky MUTSY Silvia si nedávno prišla do našej predajne vybrať nový kočík. Zakúpila si kočík Mutsy NEXO, s ktorým o pár dní odcestovala za veľkú mláku na dovolenku. Cesta lietadlom bola príjemná aj s malým dieťaťom. Napomohla k tomu aj ľahká manipulácia s kočíkom, a aj to, že je sám o sebe ľahučký. Užívajú si s ním dlhé prechádzky v meste New York v USA, ako aj na výlete v Kanade. Ich dieťatko sa v ňom cíti pohodlne a komfortne.

Viete milé mamičky o čom rozprávam. Keď je dieťa na výlete spokojné, spokojná je celá rodina. A to je k nezaplateniu. Kočík sa veľmi dobre vysporiada s nástrahami veľkomesta, ako sú schody do podchodov, vstupy do predajní či kaviarní a do jeho úložného priestoru pohodlne odložíte všetko, čo do mesta potrebujete.  

Detská izba, detské kráľovstvo

kociky-postielka-2Kde bolo tam bolo, bola raz jedna manželka a jeden manžel.  Ešte pred krásnou svadbou začali spolu bývať v novom veľkom paláci (panelákovom byte na štvrtom poschodí) s troma izbami. Spolu si šťastne žili a veľmi sa ľúbili. Ako tak postupne dokončovali zariadenie svojho paláca, zistili, že by si pokojne vystačili aj s dvoma izbami... Stále rozmýšľali, no nevedeli prísť na to, čo spravia s tou treťou izbou.  Až raz, jedného krásneho dňa, tesne pred Vianocami, si manželka odskočila s kamarátkami na kávu... Viete predsa ako to na takých kávičkách vyzerá. Klebetí sa o všetkom možnom aj nemožnom. Kamarátky stále viac a viac zdôrazňovali svoje „tikanie“ biologických hodín... 

 

 

Aby sníčky mohli byť naozaj sladké

kociky-postielka-1Termín príchodu bábätka na svet sa nezadržateľne blíži a vy zatiaľ nemáte „odfajknuté“ všetky položky na zozname výbavičky? Ak medzi tie nevybavené patrí aj postieľka a ešte stále vám nie je jasné, ktorá je tá najvhodnejšia, pokúsime sa pomôcť s rozlúsknutím aj tohto orieška. Postieľke, rovnako ako kočíku, treba venovať zvláštnu pozornosť, pretože toto sú určite dva z tých najdôležitejších prvkov výbavy, hlavne v prvých mesiacoch života vášho bábätka. Každá maminka chce pre svoje bábo to najlepšie a najbezpečnejšie. Práve postieľka má predstavovať miesto, kde by malo byť bábätko v úplnom bezpečí (okrem mamičkinej náruče).

 

 

Ide sa kupovať kočík

kociky-postielka-3Bolo to už dávno, ale pamätám si to akoby to bolo včera. Kočíkovanie môjho synovca dopadlo asi takto... Švagriná mi tvrdila, že hodinové „drncanie“ v kočíku celé prespí, len sa nesmiem zastaviť. Nadšená z krásneho počasia, že nechám švagrinú oddýchnuť si a že „vychodím“ nedeľný obed, vybrala som sa na prechádzku. Držala som sa jej rady a poctivo som kráčala, nikde som sa nezastavovala, s nikým som sa nerozprávala. Napriek tomu sa „krpec“ asi po dvadsiatich minútach zobudil... a vrieskal ... vrieskal celú cestu až domov (bol pokakaný). Svojho synovca som kočíkovala „dvakrát“... prvý a posledný...

 

 

Zaostrené na bezpečnosť

Práve som rozmýšľala, akým ďalším článkom by som mohla byť prospešná. kociky-postielka-4Moja voľba padla napokon  práve na autosedačky, pretože ja sama aktuálne riešim dilemu akú kúpiť. Vybrať si z tak širokej ponuky autosedačiek, ktorá je momentálne na trhu k dispozícii vôbec nie je jednoduché.  Porovnávala som a porovnávala, až ma z toho hlava rozbolela. Favorita som napokon predsa našla. Veď už je najvyšší čas. Naša autosedačka, ktorú teraz používame je z kategórie do 18 kg. Dcéra má už 17 kg! a začína v nej byť ako „sardinka“. A tak teraz, keď som sa konečne zorientovala a popasovala sa s touto neľahkou úlohou ja, skúsim dať pár rád aj vám. Snáď vám aspoň trošku pomôžem uľahčiť si cestu k tej vašej naj autosedačke.

 

Šikovný pomocník

kociky-postielka-5Čo spraví každá mamina, keď k nemu dieťa naťahuje rúčky? Zoberie ho. Rozšifruje signál, ktorý nám dieťa dáva, signál, že sa  chce nosiť na rukách a maznať sa, byť v matkinej blízkosti. Deti už od narodenia závisia od svojich rodičov, predovšetkým od matky, pretože práve ona trávi s deťmi najviac času. Vyžadujú si jej pozornosť a starostlivosť pri každodenných činnostiach. V dnešnej dobe sa ešte stále nájdu názory a články, že nemáme deti nosiť, lebo ich rozmaznávame, máme ich nechať spať vo svojich postieľkach, či dokonca umiestniť postieľku priamo do ich detskej izby. Alebo ako tomu bolo ešte „nedávno“, v pôrodniciach bola spoločná posteľ s matkou nahradená inkubátorom, či železnými postieľkami kde deti spali samostatne v jednej miestnosti, prirodzené dojčenie suplovali fľašky a nosenie  bolo v plnej miere nahradené len vozením v  kočíku.  Nechcem vám vnucovať svoj názor, no prikláňam sa skôr k opaku. Veď čo je pre malé bábätko najdôležitejšie okrem jeho základných biologických potrieb? Láska, blízkosť, telesný kontakt, pohladenie...

Dobrú chuť vám deti

kociky-postielka-6Ide sa jesť, alebo začína naháňačka po kuchyni? Veru aj takto to vyzerá v niektorých domácnostiach so snahou dostať do našich neposedkov aspoň niečo z obeda. My sme sa postupne dopracovali do rovnakej fázy stravovania hoci som si hovorila, že nikdy nebudem svoje dieťa takto naháňať. Nuž, ako sa vraví, nikdy nehovor nikdy a naozaj častokrát si s lyžicou v ruke zlepšujem svoju kondičku napriek tomu, že sa už vie najesť aj sama. Nechcem však predbiehať udalosti a tak začnem pekne od „malinka“.

 

 

Aby bolo teplo, alebo ako na dieťatko v zime?

kociky-postielka-7Babušiť či nebabušiť? Ako je to správne? Nejednej mamičke, v minulosti nevynímajúc mňa, behá po rozume táto otázka. A nezáleží na tom, do akého ročného obdobia sa vám bábätko narodí. Asi vám nepoviem nič nové, ale malé dieťa si ešte nevie regulovať telesnú teplotu a tak je správne obliekanie či prikrývanie veľmi dôležité. Moja malá sa narodila vo februári a poviem vám, v ten týždeň a ešte ďalšie dva nasledujúce udrela tá pravá treskúca zima. Snežilo, len tak chumelilo, a keď prestalo (trvalo to niekoľko dní) začalo poriadne mrznúť. A my sme si v tej chumelici niesli domov náš poklad. Vo vajíčku bola ako motýľ v kukle. Nechala som jej len malú „škáročku“, aby mohla dýchať. Nasledovalo čakanie na prvú návštevu pediatra, aby sme sa okrem iného mohli poradiť čo ďalej, pretože sme nechceli stvrdnúť len doma, no zároveň bolo dôležité neohroziť bábätko pobytom vonku v takej zime.

 

Stránka 1 z 2 - 13 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.