5 tipov na upokojujúce esenciálne oleje pre váš domov

Esenciálne oleje čoraz viac naberajú na popularite, keďže ide o zdravý spôsob, ako prevoňať váš domov a navodiť v ňom upokojujúcu a príjemnú atmosféru. Dajte zbohom aromatickým sviečkam či osviežovačom vzduchu plných chemických látok a zvoľte prírodnú alternatívu. 

Aromaterapia je pre mnohých známa vec a niekoľko voňavých fľaštičiek im už dávno doma leží na poličke. Ak ste ešte len nováčik a obzeráte sa po rôznych značkách, dajte si pozor na to, aby ste si zadovážili 100 % prírodné produkty. Medzi špičku na trhu patria esenciálne oleje dōTERRA, ktoré sú úplne čisté, neobsahujú umelé látky a pýšia sa CPTG® certifikátom (Certified Pure Therapeutic Grade), ktorý značí, že ide o organické oleje terapeutickej triedy. 

Je dôležité podotknúť, že v bežných obchodoch, drogériách či kvetinárstvach kúpite v prevažnej miere prípadoch syntetické produkty, ktoré nemajú s aromaterapiou nič spoločné. Vedľajšie účinky tejto “aromaterapie” môžu byť v podobe alergickej reakcie, podráždenia či bolesti hlavy. A to rozhodne nie je pozitívnym príznakom. Od esenciálnych olejov sa očakáva, že uvoľnia, povzbudia a budete sa cítiť príjemne.