Vulli

Vulli_logoMalá žirafka sa narodila 25. mája v roku 1961 ... Na sviatok Svätej Sofie!
Vtedy boli deťom k dispozícii hračky iba vo forme zvieratiek z farmy alebo obľúbených domácich maznáčikov ....
To je dôvod, prečo jedného dňa vo Francúzsku nejaký pán RAMPEAU, ktorý uviedol otáčavé modelovanie gumy ako nový princíp výroby hračiek, prišiel s nápadom navrhnúť žirafu. Takáto figúrka exotického voľne žijúceho živočícha by bola prvá na trhu, a jej veľkosť a tvar by bol ideálny aj pre malé detské ruky.


Žirafa Sophie, ktorá vtedy vyzerala úplne rovnako ako dnes, sa začala vyrábať vo štvrtok 25. mája, a od toho dňa dostala aj svoje meno. Bol to okamžitý úspech. Mladé matky hneď videli, že žirafu Sofiu musia pre svoje deti mať... A keď sa u detí objavujú prvé príznaky rastu zúbkov, žirafa Sofie im pomáha toto obdobie prekonať!


Táto správa sa niesla od domu k domu a malá žirafa sa tak stala slávnou. Od tej doby v Európe, generácia po generácii detí si zamilovali piskot žirafy Sophie, kedykoľvek stlačili jej bruško alebo hlavu!


VULLI, spoločnosť so sídlom v Rumilly vo francúzskom regióne Haute-Savoie, aj naďalej uchováva starostlivo strážené tajomstvo výroby tejto hračky.
SOPHIE sa dodnes stále "tradične" vyrába prostredníctvom náročného procesu, ktorý zahŕňa viac ako 14 ručných operácií. Je vyrobená zo 100 % prírodného kaučuku z miazgy stromu Hevea.

5
12115121

Stránka 1 z 5 - 90 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 5 - 90 položiek celkom