Vyberáte detskú postieľku? Na čo sa zamerať?

Každá mamička si na výbere prvej detskej výbavičky zgustne. Základom je nájsť spoľahlivý kočík a kvalitnú detskú postieľku, ktorá dieťatko pritúli najmenej na prvé dva roky jeho života. Samozrejme, existujú aj náhrady detskej postieľky. Pozrime sa spolu na to, aké máte možnosti.

vyberáme-detskú-postieľku-kociky.sk

Kde bude detská postieľka situovaná

Sú rodičia, ktorí nechávajú dieťatko spať vo vlastnej izbe už od narodenia. Vytvoria mu detskú izbu ako z katalógu a jej dominantou je práve nádherná detská postieľka a drobček v nej. Vedeli by ste si predstaviť, že noc čo noc bežíte do druhej izby, aby ste dieťatko nakŕmili, skontrolovali či utíšili? Niektorým mamám to neprekáža, vravia, že o to ľahšie si drobček zvykne zaspávať a aj spať sám. V tomto prípade sú vaše možnosti pri výbere detskej postieľky prakticky neobmedzené. Nemusí vás držať na uzde veľkosť miestnosti, jednoducho vyberiete rozmer postieľky, ktorý sa vám pozdáva najviac. Ak ste romantická duša, prvou detskou postieľkou vášho dieťatka sa môže stať elegantný prútený košík s baldachýnom, ktorý neskôr vymeníte za klasickú drevenú detskú postieľku.

Najčastejšie však bábätko po príchode z pôrodnice končí práve v rodičovskej spálni. Čerstvá mamička sa naň nevie vynadívať a chce ho mať stále pri sebe. Kým väčšie spálne zvyčajne poskytujú dosť miesta aj na detskú postieľku, iné si viac ako kolísku či prútený kôš nemôžu dovoliť. Najpohodlnejší spánok pre mamičku aj dieťatko prinášajú detské postieľky s odnímateľnou bočnicou, ktoré sa dajú pritlačiť k matkinej posteli, a drobček tak spí priamo vedľa mamičky. Tá mu môže kedykoľvek počas noci pohladkať hlavičku, podať cumlík alebo fľašku, prípadne ho dojčiť bez toho, aby musela vstať z postele.

polohovanie-bábätka-na-bruško-kociky.sk

Farby, tvary a typy detských postieľok

Pri výbere detskej postieľky, samozrejme, hľadíme aj na jej dizajn. Nadčasové biele nikdy nič nepokazia, avšak aj postieľky v odtieňoch dreva stále majú čo povedať. Mnohé však neostávajú len pri jednej farbe a kombinujú ich hneď viacero, rovno aj s obrázkami či rôznymi typmi čela. Drevené detské postieľky sú natierané zdravotne neškodnými lakmi a farbami, takže dieťatko neohrozia. Aby ste drobcovi zabezpečili pohodlný spánok, je dobré ich zo strán obložiť mäkučkými mantinelmi do postieľky. Rošt každej detskej postieľky sa dá nastaviť do 2 alebo 3 výšok, takže ju viete prispôsobiť veku dieťatka. Mnohé postieľky sa dajú zmeniť na klasickú detskú posteľ a táto multifunkčnosť rodičov veľmi teší.

Okrem drevených detských postieľok, prútených košov, elektrických kolísok existujú aj cestovné či prenosné detské postieľky, ktoré využijete počas víkendov u starých rodičov či na výletoch. Cestovné detské postieľky sú dokonca vhodné aj na použitie miesto detskej zábrany. Možností je veľa, tak držíme palce, aby ste našli takú postieľku, ktorá sa zapáči vám aj dieťatku.