Zimná prechádzka dá kočíku zabrať: Takto sa vyhnete jeho zničeniu!

Aj kočík potrebuje svoju údržbu, keď napadne sneh. Čo môžete spraviť, aby vám nepriazeň počasia váš kočík nezničila?

Zima – nezima, aj o kočík sa treba starať rovnako poctivo ako o auto, vezú sa v ňom predsa veľmi vzácni pasažieri. Nie je ničím výnimočným, ak sa ušpinia kolesá, konštrukcia alebo textílie, v zime sa to však deje akosi častejšie, súhlasíte?

kocik-v-zime

Väčšina moderných kočíkov sa dnes už dá takpovediac zvliecť z kože, striešku a ostatné kúsky, ktoré neviete odopnúť, jednoducho vyčistíte handričkou alebo jemnou kefou. Čo je však v zime najdôležitejšie, nezabúdajte na kolesá, ktoré počas prechádzok nazbierajú množstvo nečistôt.

Aby bola jazda vždy plynulá, kolesá aspoň raz za mesiac premažte nehrdzavejúcou zmesou. Najlepšie vazelínou alebo silikónovým sprejom, nikdy nie výrobkami, ktoré nie sú vode odolné.

Jazda po snehu, soli a nečistotách ničí kočík. Ako ju zvládnuť?

jazdenie-kocika-po-snehu

To, že sa s drobcom alebo viacerými ratolesťami oblečiete teplo, je samozrejmosťou. Ako však na nepriaznivé počasie pripraviť kočík? Ak máte možnosť predné kolieska zablokovať, určite to urobte. Aretácia by totiž zabránila ľahkému prejazdu cez väčšie vrstvy snehu.

Vytvorte si zvyk a aspoň dvakrát do mesiaca kolesá dôkladne prečistite a premažte. Na cestách je v zimnom období veľa soli, posypového piesku, kamienkov, blata, jednoducho – nič priaznivé pre kolesá kočíka. Ak nevlastníte nafukovacie kolesá, ktoré zasnežený terén zvládnu ako nič, zistite si, či výrobca kočíka ponúka možnosť si ich dokúpiť. Značka Mutsy je práve pre túto všestrannosť veľmi obľúbená.

Je vonku snehu až-až? Výrobca kočíkov Cybex pre vás stvoril lyže na kočík, ale zároveň si viete od tejto značky zakúpiť aj veľké predné kolesá. Na toto isté sa viete spoľahnúť aj v prípade kočíkov Britax Römer.

Pri kvalitnej starostlivosti o kočík alebo s využitím zimných vychytávok už nikdy nemusíte hromžiť na počasie, ale sa zo snehu budete radovať ako vaše deti. Skvelé, čo poviete?