Zábrany na posteľ nielen pre bezpečie dieťatka, ale aj pre váš dobrý pocit

Aj vy ste si mysleli, že sa snáď ani nedočkáte toho, že vás drobček bude spať sám vo svojej izbičke? Niekedy to nie je len o tom, že by sa dieťa bálo spať samo. Sú mamky, ktoré si už na spánok so svojimi deťmi zvykli, no každá veľmi dobre vie, že raz sa toto nádherné túlenie musí skončiť.

detské-zábrany-na-posteľ-kociky.sk

Parádna detská izba, nová posteľ a zábrana proti pádu

Čo je krajšie ako zaspávať s drobčekovou rukou okolo krku alebo na tvári? Sledujeme, ako pokojne dýcha a pomaly zatvára ťažké viečka, až kým nezaspí. Nejednej z mám sa tieto momenty vryjú hlboko do srdca a neskôr, pri pohľade na dospelé deti, sa im vynárajú v pamäti ako tie najkrajšie spomienky na materstvo. Dobre si uvedomujeme, že plynutie času nezastavíme, a ako drobci rastú, zvyšujú sa aj ich nároky na súkromie. Druhá vec je, že keď dieťa odíde z rodičovskej spálne, získava potrebné súkromie aj mamička s oteckom, ktorým už nič nestojí v ceste v tom, aby sa pritúlili a zaspávali v objatí.

Obávate sa, že vám spánok s dieťatkom bude chýbať? Určite najprv bude, ale myslite na to, že dieťatko bude mať vo svojej posteli dostatok miesta na všetky tie zábavné spánkové polohy, nebude ho rušiť oteckovo chrápanie, a keď sa postaráte o to, aby sa v posteli cítilo bezpečne, budete mať pokoj na duši vy aj dieťatko. Základom je detská izba podľa predstáv, ale aj kvalitná a priestranná posteľ s príjemnými textíliami, príp. obliečkami podľa gusta dieťaťa. Je dobré eliminovať chlad prichádzajúci od steny (obkladom, tapetou, gobelínom...), a tiež sa postarať, aby dieťatko z postele nespadlo. Na to slúžia zábrany na posteľ. Nemusíte kupovať malú a nízku posteľ ako pre trpaslíka, ale rovno stavte na dospelácky model, ktorý môže dieťa využívať celé roky. Zábrana na posteľ dieťatko upozorní, že leží na kraji posteli, udrží na posteli vankúš i paplón, ale aj zamedzí častým detským pádom z postele.

zábrany-na-posteľ-kociky-sk

Rozličné podoby detských zábran na postele

Matka chce chrániť svoje dieťa aj vo chvíľach, keď spí. Preto šikovné hlavy vymysleli zábrany na postele. Drevené, nižšie i vyššie, kovové so sieťkou, dlhé i krátke – jednoducho presne také, ktoré dokážete zladiť k posteli, k detskej izbe i potrebám dieťaťa. Všetky sú univerzálne, teda vhodné na akúkoľvek posteľ. Upevnia sa na jej konštrukciu alebo sa jednoducho vsunú pod matrac, a potom už držia pevne, aj keby mali byť na nich deti nalepené počas celého spánku. Samozrejme, ani detská bezpečnostná zábrana nezabráni tomu, aby k vám do spálne občas po nociach drobček nezavítal, ale tým si prejdú skoro všetky rodiny. Rodičia si často líhajú vo dvojici a zobúdzajú sa v posteli traja, štyria či piati. To by vás však od kúpy zábrany na posteľ nemalo odradiť, je to jeden z prvých krokov k osamostatneniu drobčekov.