Monitor dychu do každej postieľky

Tiež ste uvažovali, či je monitor dychu skutočne nevyhnutnou pomôckou pri starostlivosti o dieťatko? Kedysi o takom niečom mamy ani nechyrovali, a dnes nás o jeho dôležitosti poučujú už sestričky v pôrodnici. Aj naše bábätko v prípade nutnosti dokáže zachrániť práve nenápadný monitor dychu.

Povedzte monitoru dychu svoje áno

Niektoré mamičky sa bijú do pŕs a prehlasujú, že ich dieťatko nebude spať na nejakých drôtikoch a spánok im nebudú rušiť vlny nepotrebnej technickej hračky... Pozor však, monitor duchu nevyžaruje škodlivé vlny ako mobilný telefón, počítač či televízia. Je zhotovený tak, aby nijako neohrozil zdravie dieťatka, práve naopak – aby vás upozornil na to, ak sa dieťatku na dlhší čas zastaví dych. Samozrejme, občas sa stane, že prístroj zaznie, a pritom bábätko pokojne spinká, horšie by však bolo, keby nás neupozornil v prípade núdze vôbec. Základom je teda naučiť sa zapnúť monitor, keď dieťatko uložíte do postieľky, a vypnúť ho, len čo ho zodvihnete. Inak vás zbytočne vystraší zvuk sirény. Monitory dychu fungujú na batérie, takže ich zapojíte prakticky kdekoľvek. Kto má strach, pokojne aj v kočíku či na pohovke, kde necháva bežne počas dňa spávať bábätko. Prenosnosť monitora dychu skvelo využijete aj na dovolenke alebo ak idete s dieťatkom k starým rodičom.

detský-monitor-dychu-kociky-sk

Monitor dychu ako ochranca dieťatka

Mamy nemôžu byť neustále prítomné pri svojich drobcoch a striehnuť, či sú v poriadku. Tiež sa potrebujú postarať o seba, o domácnosť či sa v noci vyspať. Monitor dychu ich zbaví strachu o život dieťatka. Upozorní nielen v prípade, že dieťatko zabudne počas spánku dýchať, ale aj prípade, že sa začne dusiť – v perinách alebo vlastnými zvratkami. Už si len vybrať ten správny. Niekomu stačí jedna platňa, iný zháňa radšej dve, veď detičky v postieľke často cestujú a nestarajú sa o to, či ich ešte monitor dychu má pod dohľadom. Životnosť týmto technickým vychytávkam nemožno uprieť. Koľké roky sa využívajú v pôrodniciach alebo koľko monitorov dychu už neraz vystriedalo svojho majiteľa, a stále fungujú ako nové? Výmena batérií raz za čas je to najmenej, čo vás pri využívaní monitora dychu zdrží. Iba ho zapínate a vypínate. Platne sú schované pod matracom postieľky, takže neznehodnocujú dojem z elegantne upravenej postieľky. Napriek tomu sú schopné citlivo zachytiť impulzy vychádzajúce z drobného detského telíčka a zareagovať v prípade potreby. Pokiaľ chcete nastávajúcu mamičku potešiť hodnotným darčekom, zistite si, či už zohnala dobrý monitor dychu. Ak na to zabudla, máte tip na praktický darček.