Nobelovku tomu, kto vymyslel detské odrážadlo!

Zabaviť dieťa na dlhšie ako na päť minút dá skutočne zabrať, zvlášť pokiaľ máme pocit, že každý deň materskej je rovnaký a ťahá sa ako štrúdľa. Aj vaše deti sú neustále v pohybe a miesto hračiek ich oveľa viac fascinuje skúmať okolitý svet? Zadovážte im odrážadlo a nuda z ich života zmizne.

Detské odrážadlá nájdu využitie aj v interiéri

Stotretie autíčko, zasa nová bábika, no aj tak sa s nimi po pár dňoch už nehrajú. Kupovať ale preto s pravidelnosťou nové hračky? Zvlášť jedináčikovia to majú ťažké, nemajú súrodenca, s ktorým by povymýšľali kadejaké lapajstvá, a to aj bez hračiek. Vtedy sa ako jasná hviezda z neba zjaví praktické detské odrážadlo, vo veľkosti, akú potrebuje vaše dieťatko. Dvojkolesové i trojkolesové, plastové či drevené, neutrálnych farieb i vo sviežich či typicky dievčenských a chlapčenských prevedeniach. Áno, aj detským odrážadlom prezentujete svoj štýl, no nezabúdajte pritom na pohodlie vášho dieťatka a spokojnosť v jeho tvári, veď v prvom rade musí dizajnom a vlastnosťami vyhovovať jemu. Veľa rodín neuchováva odrážadlá len vonku, ale nejaké majú aj vnútri, aby sa dieťa povozilo, kedykoľvek sa mu zažiada. Zahrá sa na šoféra autobusu i kuriéra, a pritom si precvičí nôžky a získa rovnováhu, ktorú neskôr využije pri cvičení bicyklovania.

detské-odrážadlá-kociky-sk

Rodina s veľkým počtom detí? Odrážadiel nikdy nie je dosť!

Pokiaľ neplánujete brať detské odrážadlo so sebou všade, kam idete (i k babke), vždy je dobré, ak nejaké vlastní aj ona. A pokiaľ majú starí rodičia viacero vnúčat a pravidelne sa tam stretávajú, pri jednom detskom odrážadle ostať nemôžu. Je to jasné, keď sa preteká alebo sa simuluje doprava na ceste, vlastné vozidlo musí vlastniť jedenapolročný aj štvorročný. Hotový vozový park! Hneď je na dvore veselý džavot, deti sa len tak neobšmietajú a nehovoria, že sa nudia, prípadne nevymýšľajú hlúposti. Dospelí s kávou v ruke, deti s nohami na zemi, veselo sa odrážajúc s vetrom opreteky. Na jar, v lete i na jeseň, a keď počasie dá, tak pokojne aj celú zimu. Veď sane už tak často nevyťahujeme.

odrážadlo-pre-deti-kociky-sk

Bez odrážadla ani na krok

Detské odrážadlá sú teda hračky aj dopravné prostriedky v jednom. Čoskoro uvidíte, že deťom nestačia len vnútri či vonku na dvore, ale si ich so sebou budú chcieť brávať aj na prechádzku, výlety či do obchodu. Drobček aspoň športuje a zvládne prejsť s vami aj dlhšie trasy bez toho, aby sa každú chvíľu sťažoval na boľavé nohy. Môžeme to teda brať aj ako náhradu športového kočíka, zvlášť u menších detí. V kočíku bábätko a vedľa neho starší súrodenec, ktorý sa mračí? Zabavte ho jazdou na odrážadle, cesta mu ubehne rýchlejšie a nebude súrodencovi závidieť, že sa vozí.