Viete sa starať o kočík? Poradíme vám ako na jeho údržbu!

Starostlivosť o kočík je samozrejmosť, ak chcete, aby vám nejaký čas spoľahlivo slúžil. Máme pre vás niekoľko užitočných rád a tipov ako sa oň rýchlo a efektívne postarať.

Striedanie ročných období a vonkajšie prostredie sa na detskom kočíku pochopiteľne podpisujú, preto sa vždy po nejakom čase oplatí dôkladne skontrolovať všetky jeho súčasti. Konštrukcia kočíka môže začať hrdzavieť alebo nepríjemne vŕzgať, zabrať dostávajú aj kolieska. Kompletný servis si zaslúži každá časť kočíka, aj textílie. Obzvlášť namáhané bývajú ľahšie kočíky s menšími kolesami, pri ktorých sa oplatí kolieska odmontovať a dôkladne očistiť.

starostlivosť-o-kočík-kociky.sk

Ošetrite podvozok, skontrolujte tlak a premažte

Na údržbu kočíka nikdy nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky, ktoré by mohli diely poškriabať či inak znehodnotiť. Postačí vám jemný saponát a vlhká handrička. Nezabudnite skontrolovať ani tlak v pneumatikách. Ten by mal mať v prípade predných kolies hodnotu zhruba 0,6 baru, v prípade zadných kolies 0,8 baru. Ak hodnoty nesedia, upravte ich dofúknutím alebo vypustením vzduchu. Tlak v pneumatikách je dôležitý, ak nie je správny, poškodzujú sa plášte, duše i ráfiky. Aby ste si zabezpečili hladkú jazdu, očistite os, ložiská a spojové mechanizmy a na záver ich premažte silikónovým olejom v spreji. Nezabudnite ani na povrch podvozku a kovovú konštrukciu - na jej údržbu postačí vlhká handra.

Textilné poťahy vyperte v práčke

Ak poťahy nečistíte, pôvodné jasné farby vyblednú a začnú sa na nich tvoriť nevzhľadné škvrny. Aj keď by ste to možno nepovedali, poťahy bývajú hĺbkovo znečistené a množia sa v nich baktérie, ktoré môžu ohroziť zdravie dieťaťa. Väčšinu odnímateľných povrchov možno vyprať v práčke pri teplote 30 stupňov Celzia. Postačí vám jemný univerzálny prášok, agresívnym pracím prostriedkom sa vyhnite. Chystáte sa oprať textilný poťah v rukách? Určite očistite celú plochu, aby nevznikli škvrny. Textilné časti, ktoré nemožno z kočíka sňať, umyte vlhkou hubkou a jemným čistiacim prostriedkom, no venujte sa celému dielu, aby ste zabránili vzniku lokálnych máp.

pranie-textilných-poťahov-kociky.sk

Využite servis kočíkov                                   

Nemáte čas alebo chuť starať sa pravidelne o svoj kočík a dopriať mu, čo potrebuje? Trápia vás závažnejšie problémy týkajúce sa fungovania a chodu samotného kočíka? Neexperimentujte s údržbou alebo opravou sami a stavte na profesionálny servis kočíkov, ktorý má s opravami a starostlivosťou o kočíky dlhoročné skúsenosti. Skúsení odborníci sa o vášho štvorkolesového „tátoša“ postarajú odborne a s úsmevom na tvári.