Sezóna golfových kočíkov je tu: Prečo staviť na „golfáč“?

Golfový kočík patrí k najobľúbenejšiemu typu kočíkov vôbec. Poznáme dôvody, prečo po ňom mamičky tak rady siahajú. Zamilujete si ho aj vy!

Zhrnieme to – je skladný, ľahký, dobre sa ovláda a keď sa zloží, zaberie len minimum miesta. Hodí sa najmä do mesta, no nielen tam uvítate jeho praktickosť, zíde sa vám naozaj všade. „Golfáče“ využijete pre deti od 6 mesiacov až do 3 rokov, záleží od vzrastu vašej ratolesti. Existujú rôzne modely, niektoré sú vybavené polohovacou opierkou chrbta a nožičiek, ďalšie slnečníkom alebo inými praktickými doplnkami, ktoré dieťaťu zaistia maximálne pohodlie.

detsky-golfovy-kocik

Nad čím by ste sa pred jeho kúpou mali zamyslieť?

Stanovte si, či bude golfový kočík slúžiť len ako druhý kočík na nejakú rýchlu cestu, alebo ho budete využívať aj pri iných príležitostiach. Čomu by ste mali venovať pri výbere golfového kočíka pozornosť? Pri malých bábätkách, ktoré ešte nesedia, je nutné vyberať taký golfový kočík, ktorý má polohovaciu opierku chrbta a nožičiek. To isté platí v prípade, že plánujete používať kočík na dlhšie trasy. Golfáče, ktoré nie sú polohovacie, sa hodia pre staršie deti, ktoré už chodia, no rady sa na dlhšej trase zvezú. Väčšina golfových kočíkov je určená deťom do 15 kg, ale sú aj modely, ktoré zvládnu až 20 kilogramov. Zistite si dopredu skladnosť kočíka a jeho parametre. Optimálna váha kočíka by nemala prekročiť 10 kilogramov.

Na kolieska a pásy si dajte pozor

Je lepšie, keď sú kolieska väčšie, bude sa vám s ním oveľa lepšie jazdiť aj manévrovať. Bývajú odpružené, čo je na mestské chodníky ideálne, vzhľadom na množstvo rôznych hrboľov a nerovností na cestách. Dbajte na to, aby boli kolieska otočné a vybavené aretáciou. Nepodceňujte ani bezpečnostné pásy, najlepšie je, ak je váš vybraný golfový kočík vybavený trojbodovými alebo päťbodovými pásmi.

Ruku na srdce, nič nepoteší viac ako poťah, ktorý sa dá vybrať a vyprať v práčke. Pred dieťaťom nesmie chýbať madlo, o ktoré sa dieťa nielen opiera, ale slúži aj ako bezpečnostný prvok. Ak sa podarí zohnať model kočíka, ktorý má madlo aspoň na jednej strane odklápacie, je to super. Charakteristickým znakom golfových palíc je ten, že rukoväť býva rozdelená na dve časti, ale v dnešnej dobe už výrobcovia u novších typov robia rukoväť vcelku, takže sa golfový kočík ovláda oveľa ľahšie ako kedysi.

golfovy-kocik-petite-mars

Športový alebo golfový kočík?

Dôležité je, čo od kočíka očakávate. Ak hľadáte ideálny kočík na dovolenky či časté cestovanie autom alebo lietadlom, zaobstarajte si golfové palice, ktoré pri cestovaní zaberajú málo miesta, sú ľahké a zložíte ich maximálne jednoducho. Športové kočíky poskytujú dieťatku viac pohodlia, sú priestrannejšie, obvykle majú väčší košík a na zimné obdobie sú doslova perfektné. Vždy však záleží od konkrétneho modelu kočíka a jeho vybavenia, nájdite si u nás ideálny kúsok presne podľa vašich potrieb a preferencií. Ku golfovému kočíku si môžete dokúpiť doplnky ako pultík, pláštenku, sieťku proti hmyzu, nánožník na zimu, slnečník alebo držiak na fľašku.