Prečo je dobré mať ľahký kočík?

Mať skladný a „malý“ kočík je výhodné hneď z niekoľkých dôvodov. Nemusíte riešiť náročné presúvanie, rýchlo sa skladá a manipulácia s ním je maximálne jednoduchá! 

Jeho prednosti ocenia nielen aktívne rodiny, ktoré milujú prechádzky a výlety. Na aké typy by ste sa mali zamerať, ak je pre vás jednoduchosť a skladnosť na prvom mieste? Obvykle ide o golfové a športové kočíky, ktoré mamičky obľubujú najmä kvôli ich vlastnostiam a užívajú si ich spolu s ratolesťami približne od šiestich mesiacov veku. Napriek tomu, že pri kočíkoch hrá hlavnú úlohu praktickosť, výrobcovia nezabúdajú ani na samotný vzhľad a bezpečnosť

Na trhu nájdete mnoho kúskov, ktoré vyzerajú naozaj štýlovo a zároveň sú vybavené jednoduchými skladacími mechanizmami, pomocou ktorých kočík ľahko zložíte do kufra auta alebo do autobusu. Tiež sú veľmi pohodlné a priestranné, ich vlastnosti potešia každú mamičku, ktorá rada kombinuje dizajn a funkčnosť. 

Obľúbené, skladné a maximálne funkčné sú najmä značky Cybex, Mutsy či Babyzen, ktoré sa ľahko udržiavajú a manipulácia s nimi je doslova hračkou. Po hlbokom kočíku samy najlepšie zistíte, aké ľahké a pohodlné môže byť prechádzanie sa so športovým kočíkom, prípadne jeho golfovou verziou. Môžu za to najmä revolučné konštrukcie a nízka váha, ktorá robí z týchto kočíkov najobľúbenejšie typy na trhu. 

Ľahké a skladné kočíky využijete nielen pri cestovaní, tiež poskytujú kvalitnú jazdu. Kúsky, ktoré sme pre vás vybrali, potešia spomínanými vlastnosťami aj pútavým prevedením.

Ktoré ľahké kočíky patria medzi favoritov?

Jedným z obľúbených a skladných kočíkov, ktoré vyzerajú naozaj efektne, je Mutsy Nexo s odpruženými prednými kolesami, ktorý poteší malými rozmermi a štýlovým prevedením. Minimalistický dizajn skvelo podčiarkujú kožené doplnky a ľahké ovládanie vás presvedčí, že ak hľadáte praktický, no pútavý kúsok, tento kočík pre vás bude tým pravým orechovým. 

sportovy-kocik-mutsy

Aj kompaktný Cybex Mios, ktorý rozložíte jednou rukou, je perfektnou voľbou v prípade, že hľadáte ľahký kúsok, ktorý môžete otočiť aj do protismeru jazdy. Tú vám spríjemnia predné i zadné odpružené kolesá a polohovateľná opierka. Ak ste milovníci efektného dizajnu, Cybex Mios vám rozhodne padne do oka. 

cybex-mios-sportovy-kocik

Z dielne Cybex je aj Eezy s+, ktorý môžete používať od narodenia. Ide o dômyselný mestský kočík s minimálnymi rozmermi a váhou, väčšími odpruženými kolesami a XXL slnečnou strieškou, ktorý bez problémov uložíte aj v menšej chodbe a vojde sa aj do minimalistického kufra auta

kocik-cybex-eezy-s

Menej ako šesť kíl váži kompaktný kočík Babyzen Yoyo, ktorý sa zložením dostane na rozmery zodpovedajúce rozmerom povolenej príručnej batožiny. Pohodlná sedacia časť a elegantný dizajn z neho robia obľúbený kúsok, na ktorý sa rozhodne oplatí si „posvietiť“. 

sportovy-kocik-babyzen-yoyo

Ultra ľahký kočík Petite&Mars Up je ideálnym variantom na cestovanie autom, lietadlom i vlakom, pričom váži len 5,8 kg a v zloženom stave (po odňatí madla) sa poskladá do rozmerov 56x46x25cm, čo sú presné miery povolenej príručnej batožiny na palubu lietadla. Patrí medzi najskladnejšie kočíky na trhu. 

Petit&Mars-sportovy-kocik-Up

Cam Compass je kočík vybavený hliníkovým rámom a predĺženou strieškou, ktorú oceníte najmä v lete. Nie je problém opierku umiestniť do ľahu, vďaka čomu je jazda kočíkom pre dieťatko pohodlná a príjemná.

detsky-kocik-cam-compass

Vyberie si naozaj každý

Dnešní výrobcovia vedia, čo mamičky potrebujú, preto stále vytvárajú kočíky tých najmenších možných romerov v rôznych typoch prevedeniach i farbách, vďaka čomu si vyberie naozaj každý rodič. K dispozícii sú skladné kočíky s polohovateľnými chrbtovými opierkami, madlom, slnečnou clonou i nákupným košíkom. 

Ak je aj pre vás pri výbere dôležitá skladnosť a mobilita, mali by ste sa zamerať na nami vybrané kúsky. Kočíky z nášho výberu sú ľahké, skladné a samozrejme pohodlné pre deti a ich rodičov. K dispozícii sú v zaujímavých dizajnoch a mnohých farebných kombináciách, stačí si vybrať.