Vyberáme tašku na kočík: Podľa čoho si nájsť tú pravú?

Ako nájsť prebaľovaciu tašku na kočík, ktorá bude dokonale spĺňať naše kritériá a bude vyhovovať našim potrebám?

Prebaľovacia taška je jednoducho nutnou výbavou, vďaka ktorej máte k dispozícii plienky, mokré vreckovky a krém, prípadne aj občerstvenie a náhradné oblečenie pre tých najmenších. Mamičky prebaľovaciu tašku jednoducho potrebujú ako soľ! Jej hlavným cieľom je prehľadnosť a dokonalá organizácia, preto je každá prebaľovacia taška vybavená bohatým úložným priestorom, v ktorom má každá drobnosť svoje miesto.

Aké otázky by ste si pred kúpou tašky na kočík mali položiť?

Je potrebné zistiť, na čo konkrétne vám bude prebaľovacia taška slúžiť. Zvážte svoj životný štýl a podriaďte váš výber aj počtu detí. Niektorí rodičia budú v závislosti od neho potrebovať väčšiu tašku, ďalším postačí menší variant. Ujasnite si tiež, kto z rodiny bude tašku používať v najväčšej miere a podľa toho vyberajte dizajn.

Prebaľovacie tašky nájdete v rôznych typoch a prevedeniach od výmyslu sveta! Mnohé vyzerajú ako cestovné tašky, iné sú kompaktnejšie a skladnejšie. Bude tašku na kočík nosiť otecko aj mamička? Stavte na neutrálnu farbu, ideálne sivú, čiernu alebo hnedú. Ak máte dve a viac detí, posvieťte si najmä na priestrannosť. Nezabudnite, že do tašky potrebujete zmestiť dvojnásobok drobností, plienok a náhradných zvrškov.

Vyberať si môžete zo štyroch druhov tašiek

1. Batoh na prebaľovanie

prebalovaci-batoh-babymoov

Na prvý pohľad vyzerá táto prebaľovacia taška ako klasický batoh, no odlišuje sa najmä tým, že má špeciálne priehradky a vrecká, ktoré si vyžadujú rôzne potreby dieťaťa. Výhodou je, že vám umožňuje mať voľné ruky a vy sa tak môžete naplno venovať svojej ratolesti.

2. Brašna

prebalovacia-taska-babymoov-urban-bag

Pripomína typickú tašku na počítač. Disponuje vyklápacím predným vreckom a jedným popruhom, pôsobí viac pánsky ako dámsky.

3. „Nákupná taška“

taska-na-kocik-elipse

Tento typ tašky vyzerá ako kabelka s rúčkami, často je vybavená aj menším popruhom. Vďaka tejto variabilite ju môžete nosiť nielen v ruke, ale aj na ramene, cez hrudník alebo pokojne aj na kočíku. Mnohé mamičky ju právom považujú za jeden z najpraktickejších typov.

4. Prebaľovací organizér

organizer-na-kocik-britax

Tento typ prebaľovacej tašky je skvelý na nosenie počas krátkych prechádzok s kočíkom. Nezaberá veľa miesta a je vybavený aj praktickým puzdrom na plienky.

Všetky typy prebaľovacích tašiek pripnete na kočík

Vďaka praktickému patentu a bočným úchytom na suchý zips tašku jednoducho prilepíte k madlu kočíka. Výsledok? Taška je pevne a spoľahlivo pripevnená ku kočíku, vďaka čomu máte voľné ruky a môžete sa nerušene venovať kočíkovaniu alebo bábätku.