Ideálne pohodlie pri papaní? Jedine v detskej jedálenskej stoličke!

Stolička na kŕmenie je pri malom dieťati nevyhnutnosťou. Ponuka jedálenských stoličiek je neuveriteľne široká, takže by sa mohlo stať, že sa mamičky v tomto sortimente stratia. Máme pre vás niekoľko užitočných rád ako si detskú jedálenskú stoličku vybrať.

Na čo sa zamerať pred samotnou kúpou stoličky?

Pred nákupom sa sami seba spýtajte, čo od stoličky presne očakávate a ako dlho ju plánujete používať. Položte si konkrétne tieto otázky, ktorých odpovede vás navedú ku kúpe toho pravého typu presne pre vás a vaše potreby. Koľko chcem do stoličky investovať a ako dlho ju budem používať? Chcem variant vhodný od narodenia alebo mi stačí stolička pre dieťa, ktoré už samo sedí? Je dôležité upresniť si aj materiál, starostlivosť o stoličku a jej udržiavanie v čistote. A čo pult? Potrebujem taký, ktorý sa dá zložiť a opláchnuť vo vani? Ak ste si položili tieto otázky, ste ku kúpe stoličky bližsie ako si myslíte.

dieťatko-sediace-v-jedálenskej-stoličke-kociky

Drevené a plastové stoličky bez polohovania potešia cenou

Klasická drevená jedálenská stolička patrí medzi lacnejšie produkty, esteticky vás neohromí, no funkciu spĺňa na sto percent. Je vhodná pre sediace deti od pol roka, nie je pri nej možné nastaviť chrbtovú opierku. Pokiaľ nie je v stoličke sedák, po jedle ju stačí utrieť handrou. Ak je v stoličke sedák, obvykle ide o látkový typ, ktorý možno vyprať v práčke. Plastová jedálenská stolička bez polohovania patrí takisto medzi najlacnejšie kúsky. Táto detská jedálenská stolička sa ľahko udržiava čistá, stačí ju opláchnuť vo vani. Oba typy stoličiek – drevené i plastové však nemusia byť pre dieťa pohodlné a väčšie deti sa do nich zas nemusia vojsť.

Jedálenské stoličky s polohovaním sú pohodlné

Pre deti sú tieto stoličky veľmi pohodlné a dobre sa im v nich papá, ľahko sa tiež udržujú v čistote. Ak sú s polstrovaním, to jednoducho zložíte a umyjete ho vo vani. Nie je problém ani rozložiť celú stoličku a umyť ju vo vani, popruhy sa dajú obvykle oprať samostatne. Medzi najväčšie výhody patrí možnosť polohovať chrbtovú opierku a opierku nôh.

dieťa-v-detskej-jedálenskej-stoličke-kociky.sk

Rastúca jedálenská stolička je drahšia, no dieťa ju používa dlhšie

Túto stoličku na kŕmenie je možné používať od narodenia alebo od pol roka veku. Rastúca detská jedálenská stolička sa dieťaťu plne prispôsobí, je pohodlná a netlačí. Výhodou je polohovateľná výška sedadla aj opierky nôh. Ľahko sa udržiava a dieťa ju môže používať od narodenia až do školského veku - záleží na značke a na možnostiach, ktoré ponúka.

Ak poznáte svoje preferencie, neváhajte a nahliadnite do našej širokej ponuky detských jedálenských stoličiek, ktoré pochádzajú od renomovaných značiek a spĺňajú všetky náročné kritériá tých najmenších aj ich starostlivých mamičiek. K jedálenským stoličkám rôznych druhov ponúkame aj príslušenstvo - sedáky, podložky, vložky, hrazdičky na hranie, hracie pultíky i košíky pod stoličky.