Deti a leto v kočíku: Slnečník alebo strieška vám urobia veľkú službu!

Zabudnite na plienky a iné „prehozy“, ktoré kočík i samotné dieťa prehrievajú. Stavte na spoľahlivé prostriedky, ktoré ochránia vaše ratolesti pred priamym slnkom, vetrom a pôsobením nebezpečného UV žiarenia.

Dlho koloval mýtus, že ak chceme dieťa ochrániť pred slnkom, stačí nám obyčajná plienka. Práve naopak! Použitím plienky vášmu drobcovi viac uškodíte ako pomôžete. Prečo? Mnoho mamičiek či babičiek sa snaží chrániť svoje deti pred ostrými slnečnými lúčmi a cez kočík prehodia plienku, prípadne ju kolíkmi pripnú ku kočíku. Robia však veľkú chybu. Ako je to možné?

Plienka prehodená cez kočík na slnku môže počas chvíľky zvýšiť teplotu v kočíku až o 15 stupňov! Dieťa sa tak začne nepríjemne prehrievať, čo môže mať až fatálne následky. Tento druh zakrytia a tieňa spôsobuje, že v kočíku je za chvíľu teplo ako v peci. Kvôli zníženej cirkulácii vzduchu môže teplota rýchlo stúpať podobne ako v horúcom aute. Teplota vnútri nezakrytého kočíka je približne 22 stupňov Celzia, po prekrytí tenkou látkou sa však môže behom pol hodiny vyšplhať až na 34 stupňov Celzia a za hodinu môže dosahovať neuveriteľných 38 stupňov Celzia! Takýto zvrat behom teplých dní asi nechce žiadna mamička, však?

strieska-na-kocik.jpg

Zaobstarajte si dáždnik alebo clonu

Slnečníky a slnečné striešky na kočík sú počas horúcich dní priam nevyhnutnosťou. Pomôžu vám ochrániť dieťa pred nebezpečným UV žiarením či vetrom a držia vaše dieťatko v súkromí, chránené pred zvedavými pohľadmi okolia. Slnečné clony a striešky sú obvykle zhotovené z materiálu s UV filtrom 50+, sú tiež ultra tenké, vďaka čomu môže vzduch v kočíku alebo autosedačke bez problémov prúdiť.

Nájdite pre svoj “dopravný prostriedok” univerzálny kúsok, ktorý sa jednoducho nastaví a pripevní sponami, alebo si zvoľte variant presne pre váš typ kočíka. Vďaka tomuto praktickému príslušenstvu bude vaše bábätko v bezpečí a tieni, ktorý mu zaručí dokonalé pohodlie a komfort. Vybavte sa na leto praktickým dáždnikom alebo slnečnou strieškou aj vy!