Odkedy používať športový kočík

Kedy začať používať športový kočík?
Dobrá otázka! Väčšinou výrobcovia uvádzajú, že kočík je vhodný od narodenia, lenže myslia tým používanie s vaničkou. Pre správny vývoj chrbtice vášho dieťaťa by malo prvých 6 mesiacov ležať na rovnej ploche. Pri väčšine značiek to ale športové časti kočíkov neumožňujú.

športové kočíky, ako napríklad MUTSY - NEXO, BRITAX – B-MOTION 4 PLUS, BRITAX B-AGILE 4 PLUSVALCO – SNAP 4, ktorým sa dá chrbtová opierka sklopiť až do roviny, ale športová časť sa nedá otočiť do protismeru jazdy. Takže mamička nemá vizuálny kontakt s dieťaťom. Čo nie je najpraktickejšie, hlavne, keď je ešte dieťatko veľmi malé. 

OdporúČanÉ používanie športového kočÍka

kočíky Britax Romer

Na základe pediatrických a praktických rád aj ja odporúčam používať športovú časť kočíka až od 6 mesiacov dieťaťa vzhľadom na stavbu tela. Potom sú ale možnosti neobmedzené. Na trhu je veľa značiek kočíkov. Našim zákazníkom sa najviac osvedčili nasledovné značky: MUTSY, PEG-PÉREGO, BRITAX-RÖMER, MAMAS & PAPAS, CYBEX, QUINNY. Je potrebné vybrať si len správnu značku a rozhodnúť sa, aké funkcie sú pre nás dôležité.

Pohodlie je dôležité

Pohodlie tak pre mamu, ako aj pre dieťa. Pohodlie pre dieťa znamená polstrovanie sedacej a chrbtovej časti. Strieška, ktorá chráni vaše dieťatko pred slnkom. Dobré odvetrávanie športového kočíka v teplých dňoch. Takisto dokážete už k väčšine modelov kúpiť letnú alebo zimnú podložku, ktoré zvýšia komfort pri jazde pre vaše dieťatko. Dôležité je odpruženie kočíka a prevedenie koliesok, tak pre pohodlie dieťa, ako aj pre mamu pri manipulovaní kočíkom. Pre mamu je dôležitá aj skladnosť kočíka, jeho váha a následná manipulácia so zloženým kočíkom. Dôležitá je aj ľahká údržba kočíka. Preto je dôležitý materiál, z ktorého je športový kočík vyrobený a jeho následné čistenie.

 

kočík Mutsy NexoBezpečnosť je tiež dôležitá

Dbajte na bezpečnosť vášho dieťaťa. Z osobnej skúsenosti viem, že popruhy sú veľmi dôležité. Niektoré deti sú ako malí Hudíniovia. Vyslobodia sa zo všetkého, a preto dbajte na to, aby boli popruhy 5 bodové a dobre nastaviteľné podľa veľkosti dieťaťa. Ak sa aj napriek tomu vaša ratolesť vyslobodí, použite sponu na autosedačku BeSafe sponu na pásy, ktorá zabráni nežiadúcemu odpútaniu pri jazde. Najdôležitejšie je ale to, aby ste svoje dieťa vždy pripútali do kočíka, keď používate akýkoľvek kočík.

Pri výbere a kúpe športového kočíka nezabudnite najmä na to, aby ste tovar zakúpili v autorizovanej predajni s možnosťou záručného a pozáručného servisu. Takisto, cez overený e-shop s kladným hodnotením zo strany zákazníkov. V autorizovaných predajniach vám odborne vyškolený personál kočík poskladá a vysvetlí manipuláciu a následné ošetrenie kočíka.

 

 

quinny